Ako zatepliť dom čo najrozumnejšie?

Staviate nový rodinný dom alebo len chcete zrekonštruovať ten váš a neviete kde začať? Poradíme vám. Ak ste sa naozaj rozhodli pre kompletnú rekonštrukciu, základným krokom k stabilnému a kvalitnému bývaniu je práve zatepľovanie. Ak váš dom nie je zateplený, nemali by ste už dlhšie čakať. Zateplený dom vám nebude prepúšťať telo von na ulicu, čiže ušetríte veľa peňazí. Kto by predsa chcel vypúšťať peniaze doslova do vzduchu a vykurovať aj vonkajšok? Okrem toho poskytuje zateplenie aj ochranu zdravia, pretože sa v dome nedrží prílišná vlhkosť, ktorá samozrejme nie je pre naše zdravie vhodná. No a v neposlednom rade, zateplením si určite aj skrášlite celkový dizajn vášho domu z vonkajšej strany, čo mu určite pridá na hodnote.

old-house-g17961bc2b_1920

Nasledujúcou otázkou však je, čím zatepliť dom, aby ste to spravili kvalitne? Existuje množstvo materiálov určených na zatepľovanie, z ktorých je veľmi obľúbený napríklad polystyrén. Ide o najlacnejšiu formu zateplenia, práve preto je taká obľúbená. No čo tak skúsiť o niečo kvalitnejší polystyrén, ktorý ponúka viacej výhod a nestojí príliš veľké peniaze? Hovoríme o extrudovanom polystyréne, ktorý sa od toho klasického líši zložením, pevnosťou a farbou. Extrudovaný polystyrén je zeleno-ružový a neobsahuje typický guľôčky ako klasický polystyrén.

polystyrene-g78793d920_1920

Je vhodný na zateplenie strechy či podkrovných miestností, no aj na steny domu. Dôležitý parameter je hrúbka polystyrénu, ktorý použijete. Na každú oblasť domu sa totiž využíva iná hrúbka, preto je dobré si o tom naštudovať viacero informácií.

Ak ste sa aj vy rozhodli pre kompletné zatepľovanie, robíte správne rozhodnutie. Po kvalitnom zateplení rodinného domu sa v ňom budete cítiť omnoho lepšie ako doteraz vďaka všetkým výhodám tohto procesu. A samozrejme, nezabudnite si vybrať čo najkvalitnejší materiál, ktorým je extrudovaný polystyrén!

Posted in Nezařazené