Cool už od útleho detstva

Niektoré mamičky sa nesmierne vyžívajú v tom, keď môžu svoje ratolesti obliekať do drahých značiek a trendového oblečenia. Je toto však naozaj to, čo dojča v kočíku potrebuje? Aj staršie dieťa, napríklad v škôlke, tieto módne kúsky ocení len ťažko.

šatičky

Je síce pekné, že mamičky chcú svojim deťom dať to prvé aj posledné, ale ak hovoríme o značkových kúskoch oblečenia, netreba to preháňať. Vyvolávať v dieťati pocit, že je niečo viac, už od útleho veku, nie je tým najlepším výchovným opatrením. Približne trojročné dieťa už veľmi dobre vníma svet okolo seba a uvedomuje si toho viac, ako si myslíme. Ak pochopí, že môže mať všetko čo len chce, a to aj v prípade oblečenia, tešte sa na pubertu. Verte, že si vaša ratolesť len tak niečo na seba neoblečie. A oblečenie pre dospievajúce dieťa je predsa len o čosi drahšie, ako mini veľkosti.
Pamätajte aj na to, že postoj k tomu, čo je pekné a čo nie, si dieťa vytvára už od útleho veku. Zaujímavým riešením, ako stanoviť isté mantineli v tejto oblasti je aj.

Navyše hovoríme o skutočne vyhodených peniazoch. Neexistuje dieťa, ktoré sa nezašpiní od trávy, piesku, alebo jedla. A tieto fľaky niekedy odstrániť jednoducho nejde. Preto by ste radšej mali staviť najmä na kvalitné materiály a nie logo značky cez celú bundu.

Verte, že takýto spôsob oblečenia skomplikuje život aj učiteľkám v materských školách. Mať na krku a zodpovednosti dvadsať trojročných detí je už aj tak dosť. Dávať navyše pozor, aby sa jedno z nich náhodou nezašpinilo farbami, pretože rodičia za jeho oblečenie minuli stovky eur, proste nie je fér. Vezmite si do úvahy aj rýchlosť akou deti rastú. Kúpite štýlové botasky za nehoráznu cenu a o tri mesiace ich môžete odložiť do skrine, alebo predať na bazári.

košile

Ak neviete odolať, aspoň to so štýlom pre svoje dieťa nepreháňajte. Kúpte mu dva, či tri kúsky trendy značkového oblečenia, ktoré mu oblečte na rodinné oslavy, alebo návštevu spoločnosti. Provokovať ostatné mamičky na ihrisku a v škôlke, však nie je vôbec pekné.