Minimalizmus v oblečení sa vypláca

Mať veľké množstvo oblečenia je nie vždy úplne správne. Ženy, priznajme si, koľkokrát sme už stáli ráno pred preplnenou skriňou a uvažovali, čo si dáme na seba? Koľkokrát sme sa v obchode rozplývali nad toľkými vecami, ktoré sme si kúpili, ale oblečené sme ich mali maximálne raz? Prečo má žena neustálu potrebu niečo nakupovať, sledovať zľavy a odchádzať domov s plnými taškami? Pred časom som si aj ja uvedomila niečo, čo mi zmenilo pohľad na vec. Začala som sa zaujímať o minimalizmus aj v rámci obliekania sa a oblečenia.

oblečení

Poviem vám, že to stojí za to. Čo sa teda stane, keď prestanete bezhlavo nakupovať a uspokojíte sa s pár kúskami oblečenia, ktoré sa stanú vašimi obľúbencami?

Ušetríte– prvý dôležitý bod. Ušetríte peniaze, ktoré sa vám určite zídu v iných oblastiach života. Ak niečo nutne nepotrebujete, nekupujte to len preto, lebo sa to teraz nosí a vy to musíte mať. Ak máte doma 20 tričiek, načo vám je ďalšie, iba v inom odtieni? Začnite s peniazmi hospodáriť a pri kupovaní zvážte, či danú vec naozaj teraz potrebujete a hlavne, či ju budete nosiť.

moda

Budete šetriť prírodu– či chceme, alebo nie, pri výrobe oblečenia sa príroda ničí, plytvá sa vodou a navyše ľudia, ktorí oblečenie vyrábajú sú vystavení zlým podmienkam a nie sú za prácu dostatočne odmenení. Zamyslime sa, ako napokon skončí naše oblečenie a začnime si ho viac vážiť a taktiež prírodu okolo seba.

Nebudete mať stres– možno ste to ešte nezažili a možno už áno. To nervózne dupkanie pred skriňou a hľadanie vhodného outfitu. Pokiaľ budete mať kúsky, ktoré sú jednoduché, ľahko kombinovateľné a zároveň dokopy vytvárajú perfektný celok, viac sa vám to nestane. Jednoducho vám nebude vadiť, že si aj dva dni po sebe dáte to isté tričko. No a? Svet sa predsa nezrúti.

Lepší pocit– aj ten sa po čase dostaví. Keď otvoríte vašu skriňu a uvidíte tam tých pár vecí, ktoré vám robia radosť a úplne vám na nosenie stačia. Uvedomíte si, že vaša skriňa nemusí praskať vo švíkoch, aby ste tam našli, čo potrebujete. Ako sa hovorí, v jednoduchosti je krása.

svetr

Z každého rožku trošku– zaobstarajte si z každého zaujímavého kúsku, ktorý sa vám páči, niečo. Zároveň niečo, čo váš šatník ozvláštni. Nemusíte mať z jednej priľahlej sukne päť farieb, aj tak by ste to nikdy nevynosili.

Začnete si uvedomovať iné hodnoty– uvedomíte si, že v živote ide o viac ako len o materialistické veci. Pokiaľ aj milujete módu, všetko treba robiť s mierou.