Reč tela- základ uzatvárania dôveryhodných a efektívnych vzťahov (nielen) v biznise

Skúsení biznismeni, personalisti, alebo úspešní ľudia na svojom mieste si dokážu všimnúť detaily, ktoré mnohí považujeme za nepodstatné. Dokážu odhadnúť typ človeka už na základe reči jeho tela, nevraviac o tom, ak otvorí ústa. Klamár, nečestný, slabá osobnosť, poddajný, alebo naopak hrdý, čestný a úprimný človek, ktorý vie čo chce a má potenciál? Čo o vás dokážu prezradiť detaily a reč vášho tela? Aký názor si na vás dotyčný človek vytvorí?

podnikání

Dodržiavanie očného kontaktu– Hovorí sa, že ak človek nemá čo skrývať, nemá problém pozrieť sa tomu druhému do očí. Ale samozrejme na druhej strane časté a dlhé pozeranie do očí pôsobí skôr agresívne. Každopádne, očný kontakt treba dodržiavať, no iba v miere slušnosti a hlavne vtedy, ak na danú otázku chcete odpovedať čo najúprimnejšie alebo chcete zdôrazniť dôležitosť vety, ktorú práve vravíte. Budete pôsobiť čisto a sebavedome s tým, že nič neskrývate a viete, o čom hovoríte.

koláž

Stisk ruky– Správni gentlemani sa zdravia sebavedomým podaním rúk, ktorým zároveň prejavia rešpekt. Samozrejme, ruku potenciálneho kariérneho partnera nestisneme tak, že ju zlomíme, ale musí z nás pocítiť určitú silu, rozhodne nie ochabnutosť, apatiu a lenivosť. Stisk ruky by mal byť v každom prípade krátky, skôr formálny, no dostatočne pevný.

Držanie tela– No schválne, kto pôsobí viac sebavedome a aktívne? Človek so vzpriamenou chôdzou alebo zhrbenou? Zhrbenie môže napovedať o lenivosti, znudenosti a akejsi utiahnutosti pred svetom. Dokonca sa považuje za prejav nedôvery či nerešpektovania.

klaun

Neprirodzený smiech– Smiech je základom každého sľubne sa rozvíjajúceho vzťahu, ale nesmie pôsobiť falošne. Usmejte sa, to áno, ale príjemný a úprimný úsmev úplne stačí, hlavne pokiaľ ste s niekým v kontakte prvýkrát a ide skôr o seriózne stretnutie. Buranské „rehnenie“ sa hodí skôr do krčmy alebo do kruhu vašich najlepších kamošov.

Posted in Nezařazené