Ako sa zachovať, keď ste v aute počas záplavy?

Rada na začiatok, predtým ako budeme pokračovať: nikdy nepodceňujte plytké vody. Už šesť centimetrov vody môže prispieť k poruche riadenia a viac môže spôsobiť úplné pokazenie vozidla. Pozrite sa, hneď ako  je auto obklopené vodou, nikdy nepanikárte. Nečakajte na to, aby povodeň stúpla na smrteľnú úroveň. Musíte mať na pamäti nasledujúce pokyny o tom, čo robiť v povodni, ak stále rastie okolo vášho auta:

povodeň

Buďte viditeľní.
Nie, nemyslíme, že by ste mali ísť na strechu vášho auta a mávať rukami vo vzduchu. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zapnúť výstražné svetlomety.

Nezaisťujte sa vnútri.
Neverte tomu, že by vás bezpečnostný pás udržal v bezpečí, keď vozidlo začne plávať. Koniec koncov, akonáhle vozidlo pláva, už máte veľké problémy. Akonáhle uvidíte vodu obklopujúcu váš automobil, zastavte vozidlo a okamžite sa uvoľnite z bezpečnostného pásu. Odomknite všetky dvere.

Odstráňte vrstvy oblečenia.
Ak máte na sebe dva kusy oblečenia, hore a dole, ignorujte tento tip. Avšak, ak máte na sebe bundy a iné typy vrstiev, ihneď ich odstráňte. Táto iniciatíva vás chráni pred potopením, ak budete musieť plávať.

velká voda

Otvorte okno.
Teraz začneme premýšľať o najhorších prípadoch. Čo ak ste v povodni bez pomoci? Než sa dokonca dostanete k tomuto bodu je predtým vždy lepšie zostať vo vnútri vždy, keď prší. Ak už začne byť voda príliš vysoko, vystúpte z auta a zavolajte pomoc.

Prejdite na plán B, ak nemôžete otvoriť okno.
A čo je horšie a je možné, že už niekedy nebudete môcť otvoriť okná, najmä ak sú elektronické. Takže sa musíte uchýliť k dverám. Zabudnite na to, aby sa priestor pre cestujúcich nenamočil. To je najmenšia z vašich starostí v núdzových situáciách. Ak ste príliš slabý na to, aby ste otvorili dvere auta, prelomte okno. Dbajte na to, aby ste si vždy so sebou priviedli nástroj na rozbitie okien. Samozrejme, môžete sa zraniť, ak budete vyliezať cez rozbité sklenené okno. Vašou prioritou číslo jedna je však dýchanie. Zranenia nie sú ničím oproti utopeniu.