Boom dnešných dní – „escaperoom“

Únikové miestnosti sú na Slovensku novinkou v oblasti zábavy, no ohlasy ľudí sú viac než pozitívne a preto sa stávajú čoraz populárnejšími. Takéto hry boli pôvodne počítačovými, no jedného dňa niekto prišiel s úžasným nápadom previesť ich do reálneho prevedenia. Ich princípom je dostať sa z miestnosti v stanovený čas. No nie je to také jednoduché.

hodinky

K úspešnému zdolaniu miestnosti je potrebná trocha dôvtipu a vašej šikovnosti, no hra preverí aj vašu všímavosť a spoluprácu s ostatnými. Ako vodítka totiž slúžia rôzne indície a predmety, ktoré pri postupnom rozlúštení začnú dávať zmysel, čím vám ukážu únikovú cestu z miestnosti. Čas vám ubieha ako voda, hra vás vťahuje plnými dúškami, napätie sa dá krájať a adrenalín stúpa, no ak zapojíte trochu logiky, ukážete všetkým, že na to máte. Nemusíte sa však báť, žeby ste sa v miestnosti zasekli. Celý priebeh hry sleduje organizačný tím, ktorývám v prípade potreby poradí, ako postupovať ďalej.  A ikeď sa vám to nepodarí na prvý krát, motivácia zdolať miestnosť vám zostane.

Miestnosti majú vlastný príbeh, sú tematicky ladené a každá je iná, no určite vtiahne do hry každého hráča.Do hry sa môže zapojiť od dvoch do šiestich hráčov, čiže ideálna zábavka pre rodinu alebo kolegov z prácevrámci team-buildingu. K hre nepotrebujete špeciálne pomôcky, stačí dobrá nálada, šikovná hlava a odhodlaní kamaráti.

hra

Ak vás teda táto nová zábava zaujala a chceli by ste vyskúšať, ako vám dokážu pracovať mozgové závity pod tlakom, určite vyskúšajte „escaperoom“. Cena za skupinu sa pohybuje okolo 40 eur, no tieto ponuky nájdete aj za menší peniaz na stránkach zľavových portálov. Tieto miestnosti sa nachádzajú po celom Slovensku, no vyskúšať ich môžete aj v susednom Česku. Určite nebudete ľutovať a odmenou vám bude pocit spokojnosti, že ste sa dokázali z takejto miestnosti dostať.