Najlepšie francúzske komédie

Francúzske filmy majú svojský humor a aj to je príčinou ich obľúbenosti. Okrem toho sú plné krásnych miest, ešte krajších žien a inteligentného humoru.

počítač.jpg

Žandár zo Saint Tropes

Legenda komediálnej kinematografie. Šesť častí filmov z prostredia policajnej stanice má svojich nadšencov aj v súčasnosti. Kúzlo humoru Luisa de Funesa je obohatené vo veľa jeho filmoch, no práve film Žandár zo Saint Tropes je tým najznámejším. Prísny strážnik Cruchot sa po preložení do slnečného Saint Tropes stáva postrachom nielen miestnych zločincov, ale predovšetkým vlastných podriadených. Celá séria žandárskych príbehov pobaví všetkých.

Taxi

Akčná komédia, ktorá sa dočkala piatich dielov. Film Taxi rozpráva o priateľstve medzi extrémne rýchlym taxikárom Danielom a trošku nešikovným policajtom Emilienom. Keď sa dvojica netypických priateľov spojí v snahe dolapiť gang je zaručená filmová zábava.

Drž hubu!

Svetoznáme herecké hviezdy Jean Reno a Gérard Deparrdieu sastretli v bláznivej komédií. Dvojica sa stretne vo väznici, z ktorej sa dostanú na psychiatrickú liečebňu. Jeden psychické narušenie predstiera, ale druhý je veľkým hlupákom. Komédia je bohatá na vtipné hlášky a situácie.

popcorn.jpg

Čo sme komu urobili

Jedna z novších francúzskych komédií. Príbeh hrdej francúzskej rodiny, ktorá túži po vhodnom zaťovi. Ich tri dcéry si zobrali cudzincov, čo je pre národne cítiacich rodičov sklamanie. Nádej majú stále v štvrtej dcére. Tá si síce nájde katolíka, ale jej snúbenec taktiež nie je úplne Francúz. A jeho rodina je rovnako národne hrdá, čo prináša problémy, ale najmä zábavu pre diváka.

Srdečne vás vítame

Príbeh profesora a spisovateľa, ktorému sa jeho otvorená náruč cudzincom trochu vymkne spod kontroly. Je rozdiel o dobročinnosti rozprávať a obrovský rozdiel ju konať. Bohatá francúzska rodina si vyskúša na vlastnej koži ťažký život s rómskymi kočovníkmi. Film to však berie s humorom, a tak snáď nikoho neurazí.