Oddychujte aktívne

Doktor mi nedávno odporúčal, aby som sa začal venovať nejakému športu len rekreačne. Najprv som nepochopil, čo mi tým chce akože povedať. Veď som chodil hrávať futbal, hokej, chodil som po skalách, jednoducho som trávil veľmi veľa času športom. Aj som sa ho opýtal, ako to myslí. Povedal, že by som sa mal začať venovať len nejakému oddychovému športu, pretože moje telo už nezvláda takú veľkú námahu. Nerozumel som tomu, prečo by mi mal šport škodiť, aj keď som vedel, že to občas naozaj preháňam, čo sa týka športovania. Nevedel som sa od toho jednoducho odtrhnúť, tak čo som mal robiť?

pruty

Doktor povedal, že by som mal skúsiť loviť ryby. Keď som sa ho opýtal, na čo je to dobré, odpovedal mi v bodoch.

  1. Oddýchnem si a nebudem v strese. A to je vraj momentálne pre moje telo to podstatné, pretože neviem oddychovať a sedieť na jednom mieste. Takto to vraj bude perfektné, pretože si len sadnem na stolček a budem čakať. Okrem toho je príjemné pozerať sa na vodnú hladinu.
  2. Budem oddychovať aktívne. Nebudem len tak čumieť do blba, ale budem vstávať skoro a snažiť sa urobiť https://eduworld.sk/cd/zanet-kollarova/2681/7-krokov-ako-urobit-spravne-rozhodnutie niečo pre seba tým, že začnem aj viac chodiť do prírody. Takto sa vraj zbavím toho smogu, ktorý mám v pľúcach.
  3. Keď budem chcieť trochu vzrušenia, tak mám skúsiť loviť dravé ryby. Vraj to ma teda v pokoji určite nenechá. Ale ani s lovom dravých rýb to vraj nemám veľmi preháňať.

návnady

Asi nemusím hovoriť, že ma naozaj veľmi nebavilo nič z toho, čo mi doktor povedal, no napriek tomu som sa odhodlal, že to skúsim. Za to predsa nič nedám a aspoň budem mať srdce na mieste, že som ho poslúchol. Na podiv ma to však naozaj veľmi bavilo. Sám som tomu neveril, no stal sa z toho môj zvyk. Nakoniec so mnou začala chodiť aj moja manželka a aj deti, čo bolo pre mňa iba plusové.