Blázon, chamtivec, či hrdina?


Ak mám spomenúť nejakú dnešnú kontroverznú osobu z pohľadu médií i spoločnosti, o ktorej putujú rôzne názory, ktoré delia ľudí na dve či až tri protichodné skupiny, napadne ma jedno meno, ktoré pomocou internetu alebo známych poznáte už asi i Vy. Meno tejto kontroverznej osoby, o ktorej sa šíri toľko protichodných názorov a je David Icke.
černé oko
Médiá ho skôr využívajú ako zábavný program a vykresľujú ako človeka, ktorý má taký svoj vlastný svet a je zábavné jeho názory počúvať. No pritom tento človek máva na svojich osobných prednáškach zakaždým niekoľko desiatok tisíc poslucháčov, ktorí sa s jeho názormi smrteľne vážne stotožňujú a zdieľajú ich zasa ďalej, pričom sú o jeho i svojej pravde presvedčení.
Prednášky Davida Icka
Na tieto jeho prednášky pritom chodieva možno viac ľudí ako na hudobný festival, pričom sa pre mnohých jedná o jedinečnú príležitosť a udalosť. Vstupenky na tieto prednášky nebývajú lacnou záležitosťou, no trvajú minimálne cca 8 hodín, pričom David Icke takmer bez prestávky reční a stále nachádza slová, ktorými vysvetľuje svoju pravdu o celkovom fungovaní sveta, pričom médiá tieto jeho názory označujú vždy ako konšpiračné.
ještěrka iguana
Aktivity Davida Icka
Okrem spomínaných prednášok už vydal aj niekoľko kníh, vo voľnom čase píše ďalej a snaží sa byť každý deň aktívnym v šírení svojej pravdy, ktorú nájdeme aj na internete / i na Youtube o jeho činnostiach a názoroch nájdeme veľa príspevkov/  a takisto hľadá nové súvislosti, korými si svoju pravdu potvrdzuje.
Názory na jeho osobu
Médiá ho využívajú ako atrakciu, možno zábavného blázna, veľa mladých ľudí ho považuje za jediného človeka, ktorý vidí pravdu a nebojí sa šíriť ju verejne a niekto za tým vidí spôsob, akým sa chce tento človek nabaliť.
Jeho pravda v skratke
David Icke považuje za svoj cieľ šíriť pravdu o tom, že už dlhú dobu je v našej spoločnosti bohaté svetové spoločnestvo, ktoré je akokeby sekta a celý čas nás ovláda iba ona. Kážu vplyvným  ľuďom a celebritám čo majú vravieť,  pitnú vodu zmiešavajú s omámujúci látkami, pomocou svojej technológie ovládajú počasie i náladu ľudí, nad každým územím prechádzajú lietadlá, ktoré na nás podľa príkazu sypú Chemtrol. Sú zodpovení za nikam nevedúcu byrokraciu, zlé zdravotníctvo, sociálne problémy a to všetko vedome a schválne. Boli zodpovední za vraždu Kennedyho, 2Paca, chcú zabiť Eminema, sú zodpovední za 11. September, počas druhej svetovej vojny finančne aj inak podporovali Hitlera a nakoniec ho zabili,… no skrátka tých jeho názorov je ešte veľa, no spomenul som tie najznámejšie, kvôli ktorým má popularitu i vizitku blázna. No a čerešnička na torte- V týchto bohatých a mocných ľuďoch, ktorí nás celý čas ničia sú vlastne prevtelení Reptiliáni, jašteria rasa, ktorá nenávidí tú ľudskú.