Prečo už nie je všetko o spoločnosti Google

„Dlhé roky bolo hľadanie o vrecku slov,“ povedal Stephen Emmott, expert vo vyhľadávačoch u konzultantov Gartner.
 
Google prosperoval, pretože mal väčší sáčok slov ako ktokoľvek iný, a to bolo schopné vytrhnúť to, čo ste chceli zo svojho vaku rýchlejšie ako ktokoľvek iný.
 
Poskytol rýchly, presný prístup na webovú stránku, blog alebo vyhľadávané stránky Wikipédie.google.png
 
V tých dňoch bolo hľadanie, ako počítačová operácia, celkom jednoduché, povedal pán Emmott.
 
Samotná veľkosť webu znamenala, že existuje a stále je veľa informácií na indexovanie, ale má tendenciu zostať na rovnakom mieste. Robiť dobrú prácu zahŕňala analýzu slov na webových stránkach a prihlásenie, koľko iných stránok považovalo túto stránku za definitívnu.
 
Teraz, povedal pán Emmott, hľadanie má oveľa komplikovanejšie vďaka nášmu čoraz zložitejšiemu online a obchodnému životu.
 
Rýchla odpoveď
Namiesto toho, aby ste jednoducho vyhľadávali webové stránky, moderný život môže zahŕňať nájdenie dátumu alebo spriaznenej duše, bodovanie z druhej ruky v aukcii, vyvolanie okamžitých taxi služieb alebo streaming viac filmov, ako by ste mohli sledovať v živote úplného lenivosti.lupa.png
 
„Jedným alebo druhým spôsobom, ak používate aplikácie po celý deň, budete sa dotýkať mnohých rôznych vyhľadávačov a služieb,“ povedal.
 
Namiesto toho sú noví uchádzači k vyhľadávacej korune, ako napríklad Elastic a Solr.
 
Hľadanie v starých časoch bolo o písaní textu. Nie tak dnes. Vyhľadávanie môže zahŕňať presúvanie doprava, pohyb mapy s prstami alebo rozprávanie s aplikáciou, povedal Shay Banon, zakladateľ spoločnosti Elastic, ktorá robí technológiu vyhľadávača s otvoreným zdrojovým kódom používanú spoločnosťami Tinder, eBay, Uber, Lyft a Netflix.
 
Za vyhľadávacím poľom sú mechaniky hľadania správnej odpovede veľmi odlišné, povedal.
 
Napríklad, na Tinder, keď potiahnete vpravo na profile, to je hľadanie v tom, že zahŕňa zodpovedajúce dáta proti neustále sa meniacej sady parametrov. Nie je to len vyhľadávanie, ako ho Google klasicky definoval.

Posted in Nezařazené