Služba úprava a čistenie hrobov

Hrobové miesto, v ktorom odpočívajú naši príbuzní, navštevujeme minimálne raz do roka. Na Pamiatku zosnulých. Očistíme nánosy listov, konárov, vymeníme suché kvety vo vázach za čerstvé, zapálime sviečky.
Čo však, ak máme príbuzných pochovaných na viacerých miestach? Čo ak nemáme možnosť vycestovať, alebo čas postarať sa o všetky rodinné hroby? Alebo ak chceme, aby sa niekto o hrob staral pravidelne, ale sami na to nemáme možnosti?
Existujú firmy, ktoré túto službu urobia za vás. Ponúkajú čistenie, výzdobu hrobového miesta. Ako jednorázovo, napríklad pred sviatkom, či výročím, tak aj dlhodobo, pravidelne.hřbitov.jpg
Medzi službami nájdete ponuku na očistenie hrobu od machu  a lišajníkov, od vosku, snehu, umytie hrobu, pomníka, obnovenie nápisu, ak písmenká časom vybledli.
Objednať si môžete kamenárske práce pri oprave pomníka. Náhrobky z teraky, žuly, mramoru a travertínu vám prebrúsia za pomoci rotačnej kefy. Potom kameň vyleštia, čím získate úplne hladký povrch s následnou jednoduchou údržbou.
Takisto podľa vašich požiadaviek vymenia kvety vo vázach, zapália sviečky. Ak máte hrob s miestom na výsadbu, pravidelne vám obnovia vysadené rastliny, očistia hrob aj okolie. O kosenie trávnikov okolo hrobov sa starajú poväčšine správci cintorínov, ak však nie, aj o toto sa môžu postarať na objednávku.
Môžete si nastaviť program na úpravu, napríklad 4 krát ročne, kde každý štvrťrok upravia hrob na dané ročné obdobie.Alebo údržba v dňoch výročia úmrtia, narodenia, meniny, Sviatok všetkých svätých, Vianoce..náhrobek.jpg.
O rodinné hrobové miesto sa postarajú odborníci a vy sa s najbližšími môžete zastaviť kedy to tak budete cítíť, vzdať úctu a spomienku .
Vedeli ste o tom, že viete vášmu milovanému zapáliť sviečku aj virtuálne? Na webe si nájdete stránku virtuálneho cintorína, vyhľadáte cintorín, kde je pochovaný váš príbuzný, či priateľ, zadáte jeho meno a dátum narodenia, zobrazí sa vám presne miesto, kde je zomrelý pochovaný. Môžete napísať spomienkový text, položiť virtuálnu kyticu, či veniec a zapáliť virtuálnu sviečku. Je to milý spomienkový rituál, ktorý uľaví vášmu srdcu, ak práve nemôžete na cintorín prísť osobne. Zároveň to poteší aj ostatných pozostalých, ktorí si odkaz môžu prečítať.