Slovensko, európa a svet


Mojim snom by bolo, aby takýto stereotyp vymizol a objavil sa znova zvyk, že sa rodina spolu zabáva na spoločenskej hre. Bolo by perfektné tráviť čas v takej rodinnej atmosfére, ktorá by nezahŕňala televíziu, mobil, tablet a ani len rádio, pretože práve ním to všetko začalo. Aby som vás inšpirovala k takémuto čo i len jednému večeru v mesiaci prinášam vám inšpiráciu na tri spoločenské hry z jednej edície. Jedná sa o vedomostné hry, ale napriek je zábava zaručená.

piškvorky

Slovensko

Otázky sú rozdelené do šiestich okruhov a kartičiek máte podľa mňa aj vyše sto. Na každej kartičke je otázka zo všetkých šiestich okruhov, ale vy odpovedáte len na tú otázku z okruhu, na ktorom stojí váš panáčik. Na druhej strane kartičky je správna odpoveď. V tejto hre nemáte na výber z možností a otázky sú dosť detailné, pretože ich okruhom je len Slovensko. To však neznamená, že sa pri tom nedozviete nové zaujímavé informácie a ešte sa aj zabavíte spolu s rodinou, či známymi.

Európa

Táto edícia hry je veľmi podobná Slovensku. Otázky sú tiež rozdelené do šiestich okruhov, ale je o trošku ľahšia ako Slovensko. Je to iste tým, že okruh alebo územie sa zväčšilo, takže toho viac poznáme. Zo základných škôl vieme skôr všeobecnejšie informácie ako tie konkrétne o Slovensku. V tejto edícii sa občas nájdu otázky, na ktoré sú aj možnosti.

puzzle

Svet

Paradoxne vám môžem povedať, že práve svet je najľahší. Nie je to preto, že okruhy otázok sú iné alebo príliš obsiahle, tak sa pýtajú na všeobecné veci, ale preto, že v tejto spoločenskej hre máte na výber z troch možností. Preto aj tip vám môže priniesť kartičku a vy sa posuniete ďalej k výhre.  V tejto hre sa nachádza 5 svetadielov ako okruhy otázok a v poslednom okruhu sa nachádzajú otázky z každého rožka troška.
Verím, že si pri hraní týchto skvelých spoločenských hier užijete krásne chvíle v kruhu rodiny. A dokonca sa dajú aj požičať v rôznych obchodoch. Skúste J