Ako rozumné hobby si vybrať?


Aj vy potrebujete poradiť, aké hobby si vybrať? Čo robiť, keď máte free time? Alebo keď sme už na Slovensku, tak po slovensky voľný čas? Keby sme diskutovali o výhodách a nevýhodách jednotlivých činností, ktoré sa dajú robiť vo voľnom čase, boli by sme tu do večera.
Ide hlavne o to, o čo ide aj vašim milým a drahým rodičom. Aby ste nesedeli pri počítači, keď máte chvíľu voľného času. Aby ste tento čas  využili zmysluplne a aktívne.

hodně knih

Čítanie kníh
Jednoduchá činnosť, ktorá ale nie je pre každého. Dá sa robiť prakticky skoro všade, keď máte k dispozícii knihu, ktorá vás baví. Čítanie nebaví každého, alebo len nenašli tú správnu knihu, ktorá by ich zaujala. Takéto trávenie voľného času je veľmi efektívne, pretože rozširuje vašu slovnú zásobu. Čítanie sa odporúča nielen deťom, ale aj dospelým, aby si prehĺbili svoje znalosti gramatiku, pretože vekom sa z pamäte toho mnoho vytráca. Dnes je svet otvorený knihám, pretože stále vznikajú nové a nové elektronické knihy, takzvané e-booky, ktoré sa dajú čítať na čítačkách, notebookoch, v mobiloch, v tabletoch…

deštník

Prechádzanie
Ďalšia efektívna činnosť, ktorá rozvíja váš potenciál po fyzickej stránke. Či už sa budete prechádzať samy, s vaším psom alebo požičaným, je to jedno, činnosť je tak isto zmysluplná. V prírode načerpáte novú energiu, prídete na iné myšlienky, vyvetráte si hlavu a možno aj niečo nájdete, ako napríklad hríby alebo lesné plody. Duševné obohatenie takisto zaručené.

Ručné práce
Šťastný koniec nečaká na každého pri ručných prácach. Vyžaduje sa trpezlivosť a presnosť. Ak nemáte vo vienku tieto vlastnosti, budete sa musieť tak trochu premáhať pri tvorení hand-made výrobkov. Možno zistíte, že je to pre vás to pravé a možno to bude len medzi zastávka k nejakej inej činnosti, ktorá vás bude napĺňať a baviť.

pletení

Toto je len malý výber zo zmysluplných činností, ktoré sa dajú vykonávať. Verím, že už aj vás napadli ďalšie návrhy, ako napríklad lúštenie krížoviek, štrikovanie, háčkovanie, vyšívanie, športovanie, behanie, bicyklovanie, korčuľovanie, chodenie do fitnescentra, lyžovanie, tenis, bedminton, hokej, futbal, študovanie, blogovanie, predávanie a stovky ďalších činností od výmyslu sveta.