Drevo či hliník, obidva materiály majú svoje výhody

Presvetlenie budov je vyriešené prostredníctvom okien, ktoré dovoľujú svetlu dostať sa do miestnosti, a tak ju presvetliť. Dvere majú za úlohu umožniť vstup do miestnosti a zároveň tvoria aj protipožiarny uzáver, ktorý nedovoľuje prípadnému ohňu šíriť sa nekontrolovane do celej budovy. Všetky výplne, okná aj dvere, sa vyrábajú z rôznych materiálov, od tradičného dreva až po plast a najnovšie veľmi často využívaný hliník. Rámy z dreva na oknách či drevené dvere sú klasika, ktorá sa nikdy neomrzí a existuje mnoho historických stavieb, v ktorých sa aj pri rekonštrukciách a výmene okien či dverí nikdy nepoužije iný materiál. Moderné budovy však vo veľkom využívajú nové materiály ako je plast a hliník na výrobu dverí či okien, pretože sú variabilné čo sa dizajnu týka, umožňujú navrhovať konštrukcie akejkoľvek veľkosti, zasadiť sa do nich dajú dvoj aj ťažké trojsklá, ich životnosť je neobmedzená, údržba takmer nulová, spĺňajú nároky na tepelnú izoláciu, sú odolné voči vlámaniu, proti požiarom, sú aj dymotesné a vhodné ku každému architektonickému štýlu.

biele dvere

Dvere z hliníka je možné osadiť do interiéru, ale aj v exteriéri. Moderné technológie dovoľujú vyrobiť aj atypické výrobky na zákazku. Na trhu sú dve veľké spoločnosti, ktoré sa výrobe hliníkových okien a dverí venujú, a tými sú Schuco a Aluprof. V ich ponuke nájdete hliníkové dvere cenník najmodernejšie trendové hliníkové dvere do exteriéru aj interiéru, ktoré spĺňajú požiadavky na protipožiarnu odolnosť aj ostaté nároky, ktoré má investor danej stavby. Vďaka tenším rámom je pri výrobe okien možné zvýšiť podiel skla a tým aj prienik svetla do priestoru. Najzaujímavejšie sú panelové dvere, ktoré spĺňajú najvyššie nároky na moderný dizajn. Ich podstata je v tom, že okrasný panel prekrýva krídlo buď z jednej alebo z obidvoch strán, a tak vytvárajú efekt čistej línie dverí.

doors-3798125_1920

Obidvaja výrobcovia sú známi tým, že ich produkty spĺňajú kritériá na energetickú úspornosť, bezpečnosť a zabezpečujú maximálny komfort. Na svete existujú tisícky stavieb, kde sú použité okná alebo dvere z ich produkcie, pretože sú kvalitné, nadčasové a splnia aj tie najvyššie nároky zákazníkov. Ceny sa odvíjajú od konkrétneho návrhu, pretože treba zohľadniť náročnosť vypracovania či množstvo použitého materiálu.