Esteticky, prakticky a moderne rozdelený interiérový priestor

Z pohľadu interiérových doplnkov poznáme okrem iného zaujímavý prvok, ktorý je nám známy skôr z kancelárskych priestorov, ale v poslednej dobe sa vďaka svojim originálnym vlastnostiam teší i čoraz širšiemu využitiu aj v moderných estetických domácnostiach. Tento prvok dokáže nerušeným a praktickým spôsobom rozdeliť priestor na niekoľko častí. Ide o tzv. deliace priečky, respektíve deliace steny.
skleněná stěna budovy
· Trendovým a vizuálne bohatým riešením sú najmä sklenené priečky. Sklenený dizajn totiž aj v tomto smere poskytuje z určitých pohľadov svoje nenahraditeľné vlastnosti.
Rozmiestnenie deliacich stien či priečok v danej miestnosti poskytuje svoje praktické výhody, ale je tu i možné negatívum- obava z vytvorenia stiesneného, klaustrofobicky pôsobiaceho priestoru. Či už deliace steny alebo záves,… atď. vytvoria akúsi stiesnenosť, kedy sa zdá byť daný priestor opticky menší, priam primalý a aj napriek svojej oddelenosti a dávke súkromia pôsobí trochu nekomfortne. Ideálne by preto bolo, aby deliaca priečka plnila svoju prioritnú úlohu, čiže rozdeľovala, ale zbytočne netiesnila a nadmerne neizolovala. Prakticky by bolo ideálne, aby oddelená časť tvorila aj napriek určitej izolácii súhru s okolitým prostredím. A práve preto je populárny sklenený dizajn.
· Sklenený materiálposkytuje odvzdušnenosť, prepúšťa dostatok svetla a takisto opticky zväčšuje priestory.
sklenené priečky

Takisto zoberme do úvahy varianty, aké nám deliace steny zo skla ponúkajú. Môžeme zvoliť buď elegantné číre sklo, ktoré prepúšťa svetlo, ale v prípade iných požiadavok máme na výber sklo matné. Priehľadnosť tak záleží od typu skla, ktoré uprednostníme. Teda napríklad v kúpeľni alebo skrátka v priestoroch a prípadoch, kedy si zakladáme na vyššej dávke súkromia by bolo vhodnejšie zvoliť matné sklo, farebné sklo alebo dizajn s potlačou, pričom ak túžime po presvetlených priestoroch a ceníme si prirodzenú vizuálnu stránku skla, poteší nás číre sklo a jeho estetické vlastnosti.

Posted in Nezařazené