Google a MHD


Ak prídete do cudzieho mesta či Štátu  a chcete sa niekde dostať , využijete mestskú hromadnú či električkovú  dopravu . No nie vždy sa dá v jej grafikone vyznať a často krát príchody a odchody autobusov či električiek  sú komplikované .
navigace
 
·         No teraz prichádza novinka ktorá.by nám mala uľahčiť cestovanie po svete vďaka Google mapám. Nová funkcia nám má povedať kedy počas cestovania v autobuse či električke má používateľ vystúpiť. Stačí ak do mapy zadáte štart a cieľ trasy  a aplikácia Vám sama povie čo bude ďalej teda aká zastávka nasleduje a kedy a akej lokácií ktorú sme si zadali  máme  vystúpiť. Upozornenie o novej notifikácií dostanete aj na uzamknutie obrazovke. Táto nová funkcia nám má pomôcť ak budete cestovať do zahraničia po rôznych štátoch či oblastiach ktoré nepoznáme.  . Zatiaľ je však dostupná v štátoch ako sú   Spojené Štáty , a bola testovaná aj u našich susedov v Rakúsku no tam zatiaľ táto funkcia nie je dostupná.  je dostupná aj u nás na Slovensku kde bola ako prvá spustená v Žiline , Decembri 2017 v Bratislave a pridá sa k nim aj mesto Košice či Nitra a postupne všetky väčšie Slovenské mestá ako Poprad , Banská Bystrica a podobne.  Postupná aktualizácia príde pre všetky štáty a mesta a cestovanie a návšteva cudzích miest bude oveľa príjemnejšia a pohodlnejšia.
 
·         Je to výhoda nájme pre tých ktorý sa rozhodli že nechcú cestovať autom  a využijú mestskú hromadnú či električkovú dopravu. Avšak z výhodami prichádza aj nevýhoda a to že musíte čakať na najbližší spoj . Ale pochváliť Google za túto novinku určite musíme. Keďže veľa ľudí cestuje po rôznych krajinách , nie každý vie kde sa práve nachádza , či vie si určiť cieľ a nevie kde má vystúpiť.

ulice
 
Záver :Google uľahčí cestovanie používateľom ktorý radi cestujú po rôznych krajinách  mestách mestskou hromadnou či električkovou dopravou. Je však na Vás či službu využijete alebo sa budete spoliehať na vlastnú intuíciu , ale nezabúdajte že ak si nebudete vedieť radi stačí vytiahnuť smartphon a zapnúť Google mapy. Aplikáciu nemusíte aktualizovať ,  Google mapách sa nachádza už všetko čo potrebujete.