Ochrana pred ohňom je funkciou protipožiarnych konštrukcií

Dvere sa pri projektovaní navrhujú podľa toho, akú funkciu majú plniť. Do obchodných priestorov sa osadzujú väčšinou sklenené dvere, domy či byty majú dverné krídla plné, nepriehľadné, ale v interiéroch aj sklenené, ak tam chceme vytvoriť jedinečnú atmosféru. Pri budovaní stavby však treba myslieť na protipoziarne dvere to, že súčasťou projektu musí byť návrh na protipožiarnu ochranu a podľa toho sa navrhujú aj požiarne uzávery, teda okná a dvere, ale tiež steny a celé fasády.

Poziar

Spoločnosť ALUPROF je na trhu už nejaký ten rok a ich protipožiarne systémy sa stali vo svete známe a nájdete ich na mnohých stavbách. Ide o okná, dvere, steny a fasády, ktoré majú certifikáty z renomovaných inštitúcií, takže zákazník má istotu, že výrobky od tejto firmy sú kvalitné a originálne a spĺňajú najvyššie požiadavky spoľahlivosti. Všetky spomínané protipožiarne uzávery sa vyrábajú z hliníka, ktorý má dlhú životnosť, je veľmi tvárny a je možné vyrobiť z neho aj atypické rozmery, ošetrovanie je jednoduché a konštrukcie z hliníka sú nadčasové.

door-4951727_1920

Protipožiarne dvere sú okrem iných prvkov, potrebných k ich fungovaniu, vybavené aj protipožiarnymi vložkami a sklo, ktoré sa používa, je takisto bezpečnostné s potrebnými certifikátmi o jeho spoľahlivosti a stupni protipožiarnej odolnosti. V súčasnosti je na trhu moderný systém MB-78EI, ktorý sa používa na výrobu protipožiarnych stien, dverí, automatických dverí či okien s odolnosťou v rozpätí EI15-EI90. Ich konštrukcia pozostáva z 3-komorových hliníkových profilov s prerušeným tepelným mostom, majú konštrukčnú hĺbku 78 mm a systém je takisto vybavený množstvom prvkov, ako je ohňovzdorná vložka a podobne. Zasklenie dosahuje rozsah od 8 až do 49 mm, čo ho predurčuje na použitie jednoduchého aj izolačného zasklenia. Sklo v tomto systéme je používané iba od renomovaných výrobcov.

Všetky spomínané protipožiarne konštrukcie od spoločnosti ALUPROF sú zárukou, že zákazník si kúpou ich výrobkov zabezpečil kvalitné produkty s dlhou životnosťou a zárukou originality.

Posted in Nezařazené