Chcete mať home office? Takto si ho môžete zariadiť


V posledných rokoch sa tento trend začína čoraz viac rozmáhať. Firmy to robia najmä preto, aby zmenšili kancelárske priestory, taktiež redukovať počty pracovných stolov a prijímať nových zamestnancov, ktorí z rozličných dôvodov nemôžu vykonávať prácu 5 dní v týždni počas celého roka.

blogger 

Má to naozaj praktické využitie, keďže zamestnanec takouto prácou ušetrí na doprave a nepochybne má tiché miesto, v ktorom môže vykonávať prácu, ktorú má.  Nepôsobia naňho žiadne rušivé elementy. Keď sme v kancelárii, tak s nevyhneme ruchu, stresu a kolegom, ktorí behajú z jedného miesta na druhé.
Ak si však poviete, že si nastavíte budík o hodinu neskôr, robíte chybu.

Viacero štúdií dokazuje, že ranné vtáčatá, sú schopné počas dna podať oveľa lepšie výkony než tí, ktorí si doprajú dlhší spánok a po prebudení ešte nejaký ten čas strávia v posteli. Váš home office by mal byť priestor, ktorý by mal byť nasýtený svetlom. Čo sa týka hĺbky pracovného stola, tak tá by sa mala pohybovať okolo 50 cm, aby vzdialenosť oka od monitora bola minimálne 60-80 cm. Ak sedíte s vystretým chrbtom by ste nemali zabúdať na to, že na monitor máte pozerať priamo a nie z uhla.

Ako čo najlepšie využiť priestor a nábytok?

Vaša kancelária sa môže ukrývať v skrini. Tá by však mala mat dostatočnú šírku aj hĺbku. Nezabúdajte na to, že pod vašou pracovnou doskou by nemali byť  žiadne iné veci. Ak bývate v mezonete a máte voľný priestor pod schodmi, využite ho. Dajte si tam stôl a pár políc.

studio

Zabezpečte si vysúvací stôl priamo v knižnici. Myslite na to pri zakúpení knižnice. Lišty sú zabudované a vysúvacia doska je na dolnej strane police, ktorá je približne 70 cm od zeme. Následne vysuniete stôl, a to len v tom momente, keď potrebujete akútne pracovať. A ak nie, tak stôl vám nebude na očiach, pretože zostáva ukrytý v knižnici.