Tichý zabijak menom internet

.


V dnešnom svete sa nájde iba zopár ľudí, ktorý žijú bez svojho vlastného pripojenia. Novodobá technológia postúpila totiž veľkým krokom vpred a nám neostávalo nič iné len ísť s dobou. Dnes už existuje veľa spôsobov ako sa pripojiť na internet. Nie je to ako kedysi – byť pripojený na kábli a zavretý doma za stolom pri počítači. Vedci našťastie prišli na lepší spôsob využívania, ktorý ľudia používajú s čoraz väčšou obľubou – bezdrôtové pripojenie alebo inak povedané „Wi-fi“. Od tohto výmyslu onedlho svet ovládli smartfóny, s ktorými žijeme doteraz. Všetci veľmi dobre vieme ovládať tieto šikovné zariadenia umožňujúce naozaj rýchle pripojenie na dotyk. Tieto telefóny teda nielen umožňujú vlastníkovi primárnu funkciu – telefonovať, ale aj rad iných vymožeností, ktoré sa každým pribúdajúcim rokom vylepšujú. Je ale smutné, že mnoho ľudí stráca čas hľadením do mobilu namiesto priamej komunikácie s priateľmi.

klávesnice

V mestách neexistuje reštaurácia, kaviareň alebo obyčajná krčma, kde by táto vymoženosť nebola v dosahu. Internet je teda všade a núti ľudí pripájať sa. Prostredníctvom internetu sú dostupné aplikácie s rôznymi zameraniami, bavia nás, ako aj poskytujú nové informácie zo sveta. Stačí len zopár kliknutí a vieme vyhľadať takmer všetko, čo potrebujeme – čo navariť na obed, aký typ auta je pre nás najvhodnejší, či aké počasie nás zajtra čaká. Internet je aj bude vždy nápomocný, ale pravda je taká, že nás zničí.

.

Skaza internetom ničí životy hlavne mladým ľuďom, ktorý sú doslova na ňom závislí a nevedia si bez neho predstaviť život. Nepatrí sem len hranie on-line hier, ktorých je mimochodom na internete neúrekom, ale reč je o ľuďoch využívajúcich aplikácie na pridávanie fotiek, komentárov a bohužiaľ komunikujú nepriamo prostredníctvom emailov a správ cez Messenger. Je lákavé komunikovať zadarmo, ale je to zbytočná strata drahocenného času , ktorý sa dá využiť aj lepšie. Prechádzky s priateľmi alebo úprimné rozhovory sa už často nevidia. Dnes sú to len smajlíky a fotky.

selfie

Nie je to len závislosť, v Číne je vyhlásená závislosť na internete za duševnú chorobu, a preto by sme sa mali vyjadriť radšej z očí do očí a nie cez správu. Je nutné zdôrazniť aj fakt, že kontaktovanie cez internet je neosobné a jednotlivec môže mať vyššie ambície rozprávať sa s neznámymi a skončiť ako korisť. Môže si tiež vytvárať fiktívne postavy a vyrovnávať sa takto so svojimi komplexmi. Ďalej je tu aj čoraz známejší elektrosmog. Je to škodlivé elektromagnetické žiarenie, ktoré svojimi účinkami narušuje procesy odohrávajúce sa v mozgu. Existujú prípady, ktoré kvôli internetu zažili viacej ťažkostí než radostí, a preto je vhodnejšie zvoliť si lepšiu alternatívu – zavolať priateľa von a tešiť sa z každodenných maličkostí. Stačí len vypnúť mobil a ponoriť sa do rozhovoru s osobou, ktorú máte pri sebe.

Tichý zabijak menom internet
4.2 (83.33%)6
.