6 najprítulnejších plemien psíkov


Hľadáte super-prítulné plemeno psa? Zúžili sme výber niektorých z našich obľúbených prítulných kamarátov pre Vás . Či už hľadáte vreckové domáce zviera, ktorý by mohol zdieľať vaše každodenné dobrodružstvo, alebo veľký pes, ktorý si vyžaduje vlastné priestory, tu je pre Vás zopár výberov.

muž se psem

Taliansky chrtík
Talianske chrty sú krehké krásy s elegantnými dlhými končatinami a prenikavým pohľadom. Dokáže behať až pozoruhodných 30 km/hod, tieto psíky sú milujúce, a prídu k Vám aby sa s Vami pomazlili ako malé srnky. Ich jemná kostná štruktúra ich robí nevhodnými pre rodiny s malými deťmi.

Zlatý retriever
Blondiaci majú v sebe naozaj viac zábavy! Múdri, cvičiteľní a zrodený pre radosť, zlatý retriever je milovaný po celom svete ako prvotriedny spoločník a pre špecializované služby. Vďaka svojmu temperamentu a odhodlaniu sú zlatí psi špičkovým rodinným psom a šťastní, že sa pritúlia k mladým aj starým.

Čivava
Napoleonovia zo psieho sveta, čivava je malý pes s veľkým postojom a ešte väčším srdcom. Môžu byť zúrivými malými bojovníkmi, ak si myslia, že si to situácia vyžaduje, ale naozaj sa len chcú so svojím vybraným pánom mazliť po zvyšok svojho času. Čivavy majú tendenciu viazať sa iba s jedným rodinným príslušníkom a nemusia byť vhodné pre rodiny s malými deťmi.

Labrador
Naozaj najlepším priateľom človeka, Labrador vyniká na loveckom poli, ako služobný pes a ako rodinný príslušník. Títo všestranní, vyrovnaní psi sú verní svojim ľuďom a jedlu. Labradori sú vždy milujúci mazlíčkovia a vždy hladní.

Cavalier King Charles Španiel
Cavalier King Charles Španiel je elegantným spoločníkom na loveckom poli alebo na dvore. Títo psi majú dosť energie na šport a dosť energie na hranie s deťmi, ale sú dostatočne pokojní, aby boli skvelým partnerom pre chorých alebo starších. Tieto zlaté psy sú pokojne s priateľmi a cudzími ľuďmi, takže sa nespoliehajte na to, aby  Cavalier bol na hliadke pred domom!

bulfok

Boxer
Ak by ste mali dostatočne veľkú kabelku, boxer by s radosťou skočil do nej a vyrazil s Vami na dobrodružstvo. Skvelý a hravý vonku a pohodlný vo vnútri, boxer je úžasný rodinný pes (ak ho dostatočne unavíte!) Boxeri sú živel, ktorí nechce nič menej, ako neustále byť na dosah svojej rodiny. Báječný pes pre rodiny so zmyslom pre humor, boxer je všetranný, opatrovník a dobrý ako nikto iný.