Ako môže studené počasie ovplyvniť vášho psa

Udržujte ich v teple a suchu
Dokonca aj keď váš pes trávi väčšinu svojho času vonku počas teplejších mesiacov, prineste ho počas zimy do interiéru. Dobré pravidlo je, ak je pre vás vonku príliš zima, je pre vášho psa tiež zima. Je to dobrý nápad priviesť ho postupne na nižšie teploty, než ho vystaviť extrémnym teplotám po dlhú dobu.
Plemená ako Husky, nemecký ovčiak sú viac zdatní pri stretnutí s chladnejšími teplotami. Ale psi s tenšou srsťou, ako sú Chihuahua alebo chrty, môžu využívať útulný sveter alebo iné oblečenie.

pes ve sněhu

Prístrešia
Zatiaľ čo je najlepšie udržiavať svojho psa v domácnosti počas zimy, ale ak má nejaký čas tráviť na svojom mieste, je dôležité, aby ste ho obliekli na chladnejšie počasie. Psie domy by mali byť dobre izolované a nemali by byť prenosné. Mali by byť umiestnené s otvorom smerujúcim na juh, pretože to uľahčuje zabránenie vstupu vetra.
Možno si myslíte, že pridanie suchej deky alebo uteráka je najlepší spôsob, ako udržať vášho psa v teple, ale v skutočnosti to môže mať opačný účinok. Ak je detská deka vlhká alebo mokrá, môže zmrznúť. Je lepšie vystlať dom so slamou alebo senom.

husky

Nemrznúca a kamenná soľ
Nemrznúca a kamenná soľ nám uľahčuje prechod v ľade a snehu, ale obsahuje aj chemikálie, ktoré môžu byť pre psov jedovaté. Preto je dôležité byť proaktívny k opatreniam  aby sa zabránilo vystavovaniu na vášho psa. Vyčistite kaluže nemrznúcej zmesi vo vašej garáži alebo príjazdovej ceste.
Nemrznúca vôňa im dobre vonia a chutí sladko. Ale je to neskutočné jedovaté. Dokonca aj malé množstvo môže byť smrteľné a to v krátkom čase. Ak máte podozrenie, že váš pes požil nemrznúcu zmes, je dôležité, aby ste ho ihneď dostali k veterinárovi.

teriér

Kamenná soľ sa môže dostať medzi prsty vášho psa a doničiť jeho labky. Dajte svojmu spoločníkovi dobrý uterák alebo ho opláchnite po tom ako sa vrátite domov. Tiež je dôležité pravidelne upravovať kúsky kožušiny medzi labkami vášho psa, kde sa môže zachytiť kamenná soľ.