Robotika

Ako začať?
Po pohľade na históriu robotiky sa zdá, že táto zábava je uzavreté pre každého, kto nemá vysokoškolský diplom, ale pravda nemôže byť vzdialenejšia od pravdy. Svet robotov je nielen fascinujúci a zábavný, ale je k dispozícii aj pre každého, kto sa o to zaujíma. Asi pred dvadsiatimi rokmi bola robotika otvorená iba vedcom a inžinierom, ale teraz je nie. Svet konkurenčnej robotiky rastie každoročne v súťažiach od diaľkovo ovládaných gladiátorských robotov až po automatické futbalové roboty. Nepotrebujete akademické tituly na vykonávanie tohto výskumu a vývoja, ale budete potrebovať krok správnym smerom, aby ste začali na tom pracovať.

robot

Prvá vec,  pre ktorú sa musia noví fanúšikovia rozhodnúť, je, aké druhy robotov by vás zaujímal. Veci potrebné na vybudovanie bojového robota, napríklad, sú značne odlišné od toho, čo by ste mohli potrebovať na vybudovanie robotov vedeckého prieskumu. Ďalším cieľom je začať posudzovať ďalšie roboty, aby ste si preštudovali svoj základný dizajn. Štúdium robotov sa začalo jednoduchými robotickými ramenami bežnými v priemyselných aplikáciách a kombináciou tohto jednoduchého druhu programovania a pohybu s inou robotikou môžu projektanti vytvoriť zložitejšie stroje, ktoré dokážu rozpoznať a komunikovať s okolím.

informatika

Musíte sa tiež rozhodnúť pre špecifické funkcie potrebné pre pohyb, manipuláciu a pocit.
Ďalšia časť bude pre všetkých nových fanúšikov neuveriteľne náročná, pretože vyžaduje výskum, výskum a ďalší výskum. Musíte pochopiť základné pojmy robotiky štúdiom rôznych aspektov fyziky a počítačového programovania. Znie to ako skľučujúca úloha, ale teraz sú k dispozícii nespočetné množstvo webových stránok, ktoré rozdeľujú informácie pre laikov, aby to pochopili, a sú zahrnuté iba informácie dôležité pre robotiku. Časť počítačového programovania je tiež pomerne jednoduchá, ale vyžaduje si učenie počítačových jazykov, ale bez toho, robot bude len prázdna schránka.