Tantrická masáž súčasťou vášho života

Tantrická masáž je štýl masáže, ktorý čerpá z princípov tantry – starodávnej duchovnej praxe pochádzajúcej zo strednej a juhovýchodnej Ázie. To, čo ju odlišuje od iných masážnych praxí je to, že zahŕňa našu ľudskosť a hľadí na múdrosť tela ako na spôsob, ako sa stať viac prítomným. Avšak, vo väčšine modernej praxe v dnešnom západnom svete tento typ praxe zahŕňa masáž a stimuláciu celého tela s osobitným zameraním na citlivé a najmä intímne oblasti mužov a žien. Napriek svojej erotickej povahe sú všetky tantrické praktiky určené na podporu liečenia celého tela a duše. Zahŕňa prvky dychových cvičení vhodných pre zvládanie úzkostí, meditácie a koncentrácie sa na jednu časť tela, teda nemusí a nie je nevyhnutne sexuálneho charakteru. Počas masáže príjemca preskúmava svoju spiritualitu a všímavosť. Zažiť niečo v danom okamihu, presne tak, ako je to zamýšľané, je príkladom všímavosti.

tantrická masáž

Ak ste duchovne založená osoba, časté tantrické masáže vám pomôžu rozvinúť schopnosť všímať si viacero súvislosti odohrávajúcich sa okolo vás. Tantrická masáž má okrem duchovnej aj energetickú zložku, kde praktizujúci, respektíve masér, pomáha presúvať energiu príjemcu po celom tele, aby tým podporil vnútorné uzdravenie a uvoľnenie duševného napätia. Podľa budhistických princípov práve masáž intímnych oblastí môže pomôcť príjemcovi vyliečiť sa z minulej traumy a zosúladiť sa so svojím duchovným a sexuálnym ja, čo výrazne zlepší intímny život príjemcu.

masáž těla

Sex je aktivita, ktorá prospieva telu a mysli, a práve tantrická masáž ponúka výhody ako zvýšenie libida, sexuálnej výdrže a podieľa sa aj na znížení rizika chronických ochorení. Taktiež sa prostredníctvom sexu telo zbavuje stresových hormónov a podvedomého psychického napätia. Chcete do svojho života zahrnút tantrickú masáž Tantradiamond? Začlenenie tantrických masáží do každodenného života zreteľne zlepšuje nielen sexuálnu stránku, ale i duševnú pohodu jedinca, čo je priam nevyhnutné v dnešnej modernej, no stresujúcej dobe.