Najbezpečnejšie auta


Každý z nás si chcete kúpiť auto , ktoré je úsporné , pekne a hlavne bezpečné. No ak také auto hľadáte máme tu pre Vás zopár tipov bezpečných áut pri ktorých sa nemusíte báť že by sa pokazilo a malo všetko čo potrebujete.

toyota
 
Prvom rade pri kúpe pozeráte na stav auta. Všímajte si všetky detaily , teda škrabance , či nechýba na niektorých miestach lak , či nie je prasknuté sklo alebo či má iný dve spätné zrkadlá rovnaké. No po technickej stránke sa musíte pozrieť aj na stav auta. Bez toho by ste auto nemali ani kupovať. Ak je niečo s motorom alebo inou súčiastkou ktorá by vás mohla ohroziť pri jazde môžete mať vážne problémy. Musíte skontrolovať naozaj všetko. Bez toho ani auto nekupujte. No máme tu aj niekoľko áut ktoré sú bezpečné a majú všetko čo potrebujete.

  1. Suzuki Alto – auto do ktorého nemusíte stále investovať. Po motoristickej stránke má výborné vlastnosti bezpečnosti a celkového výkonu . Priemerné náklady na údržbu by vás vyšli na necelých 100 eur.
  2. Toyota Corolla – Štvorkolka do každého terénu , pri ktorej sa nemusíte báť že by ste museli do nej stále vrážať. Celkové náklady na údržbu Vás budú okolo 145 eur . Zdá sa to moc ? Ale máte istotu že auto bude 100 percent im stave , bez toho aby ste museli vyrážať ďalšie investície.
  3. Ford Fiesta – Toto auto pozná každý. Je to auto ktoré je úsporné , bezpečné a navyše veľmi pohodlné. Údržba auta sa pohybuje okolo 90 eur , no stačí ak si auto necháte skontrolovať raz rok.
  4. Volvo S40 – pohodlné auto pri ktorom sa nemusíte báť že do neho vyrazíte majlant. Ročná údržba Vás bude stáť 115 eur no pri tejto cene , máte pokoj na celý rok.
  5. Volkswagen Lupo –  pomerne neznáme auto , no veľmi lacné na údržbu. Čo sa týka bezpečnosti je na prvých priečkach. Bezpečnosť a komfort sú jeho prvoradé vlažnosti.

ford
Samozrejme že pri bezpečnosti musíte dbať aj na celkový stav auta , ako som uviedol výške. Ak chcete aby ste mali auto ktoré sa Vám nebude stále kaziť , je dobré ak budete vykonávať pravidelnú údržbu . Pre niektoré autá stačí údržba raz rok , a niektoré potrebujú návštevu automechanika aj dva či tri krát za rok.