Maturita vo vyššom veku?


Mnohí ľudia nedokončia strednú školu. Prečo? Pretože sú mladí, bezstarostní a myslia si, že maturitu nikdy v živote nebudú potrebovať. Už dávno nežijeme v dobe, kedy stačili tri roky strednej školy. Na vysoké školy a na univerzity nechodia len ľudia, ktorí vyšli z gymnázia. Ale jedno je isté. Maturitu k prijatí na vysokú školu jednoznačne potrebujete. Ak chcete, aby ste boli so sebou spokojní a aby ste aspoň raz mohli povedať, že ste pre seba urobili maximum, urobte si maturitu. Nezáleží na tom, koľko máte rokov. Vždy pre seba môžete urobiť viac. Viac pre seba, pre svoj život a aj pre svoje vzdelanie.

kniha
 
Nikdy nie ste príliš starý na to, aby ste niečo urobili pre svoj život. Pre to, aby vám bolo lepšie a aby ste sa lepšie cítili. Buďte na seba hrdý, veď práve teraz máte možnosť. Myslíte si, že keď máte cez štyridsať, tak už vám to dostatočne nepáli? Mýlite sa. Uvidíte, že keď si trochu oprášite vaše vedomosti ani nebudete vedieť ako, zrazu vám to do hlavy všetko naskočí. Budete sa čudovať, keď zistíte, koľko si toho ešte pamätáte. A budete žasnúť aj nad tým, koľko sa toho ešte viete naučiť, napriek tomu, že vás možno vaše okolie veľmi podceňuje.

myšlenka
 
S maturitou sa vám otvoria nové možnosti. Možno si nájdete novú prácu, ktorá vás bude skutočne baviť. Možno začnete chodiť na vysokú školu. Nikdy neviete, čo vám to prinesie. Určite však ide v prvom rade o to, aby ste sa nevzdávali. Musíte si veriť. Keď to urobíte, tak si môžete byť istý, že sa budete cítiť lepšie. Pretože, nech sa deje čokoľvek, nič vám nedá tak dobrý pocit zo seba samého, ako skutočné vzdelanie. Verte tomu, že nikdy nie je neskoro. Ale učte to aj vaše deti. Bez maturity toho veľa nikdy nedosiahnete. Česť výnimkám, ľuďom, ktorí nedokončili strednú školu a sú milionári. Všetci sa však zhodneme na tom, že vzdelanie a škola sú to života skutočne potrebné.