Tehly už nie sú žiadané, nahradilo ich sklo

Nový byt či dom je akýmsi začiatkom nového života, a tak sa snažíme vytvoriť si v ňom domov podľa svojich predstáv, aby sme sa tam cítili naozaj príjemne a všetko bolo usporiadané podľa nášho vkusu. Pri prestavbách bytov dochádza aj k búraniu priečok a výstavbe nových, ale na inom mieste, prípadne z iných materiálov.

input-252179_1920

Miestnosti, ktoré budeme využívať, nám nemusia vyhovovať veľkosťou alebo ich usporiadaním, a tak prichádza na rad búranie a stavba nových stien. Doposiaľ budované murované priečky a steny v súčasnosti nahradzujeme sklenenými stenami. Ide totiž o materiál nadčasový a oproti tehlám či betónu má sklenena deliaca stena viacero výhod, medzi ktoré patrí nadčasovosť, originalita či moderný dizajn a veľkou výhodou oproti všetkým spomínaným materiálom je jeho priehľadnosť. Vo vyhotovení z číreho skla sú steny schopné priviesť svetlo do miestnosti, čo je veľké plus aj v tmavých priestoroch bez prístupu priameho slnečného svetla.

Rozdelenie priestoru sklenenými stenami dáva možnosť vytvoriť dve a viac samostatných miestnosti, ale vizuálny kontakt medzi nimi sa nepreruší. Na tento účel sa osadzujú sklenené priečky v hliníkovom ráme alebo bezrámovým systémom. Ukotvenie skla do hliníkového rámu je bežný spôsob, ale moderné interiéry, ale aj exteriéry, čoraz viac využívajú systém bezrámového spájania skiel do stien a fasád. Ide o čistý dizajn, ktorý nič neruší. Steny môžu byť pevne zasklené alebo s dverami otváravými či posuvnými. Sklo, ktoré sa na výplň používa, je bezpečnostné, takže spĺňa všetky bezpečnostné predpisy a normy.

sklenené okná, dver

Sklenené deliace steny sa osvedčili v kanceláriách, obchodných priestoroch, ale aj ako fasády či vstupné priestory do budov. Podľa účelu môžu byť pevné alebo s dverami, keď je nutné zabezpečiť vstup do miestnosti. Sklo v priehľadnej verzii je možné nahradiť matným alebo sklom s grafickou potlačou, získa tak zaujímavý dizajn, čím osvieži interiér a dodá mu nádych originality. Práca či oddych alebo nakupovanie v takomto priestore bude potom oveľa veselšie.