PRELEX, zákrok na odstránenie dioptrií

Oči, podobne ako všetky orgány v tele človeka, starnú, následkom čoho človek potrebuje pri čítaní alebo pozeraní okuliare. Po prekročení veku 40 rokov oko človeka prirodzene starne, čo sa nazýva presbyopia, a tak sa okuliare stávajú súčasťou pozerania alebo čítania, podľa druhu postihnutia oka. Striedanie okuliarov raz na čítanie raz na pozeranie do diaľky môže byť dosť zaťažujúce, ale medicína si už vie poradiť aj s tým. Ak sa to týka aj vás, využite službu kliniky NeoVízia.

keratometr
 
PRELEX v skratke
Najnovšia metóda PRELEX je nelaserová operácia očí, ktorou vám upravia zrak pri akýchkoľvek veľkých dioptriách a vy sa tak zbavíte okuliarov. Je to bezpečné a overené riešenie problému so stabilným výsledkom. Podstatou tohto zákroku je zásah do oka, pri ktorom prebehne výmena pôvodnej ľudskej šošovky za umelú multifokálnu vnútroočnú šošovku, ktorá upraví vaše videnie do diaľky aj na blízko a poskytne vám veľmi kvalitné videnie. V skratke povedané, okuliare, ktoré ste dnes potrebovali či na čítanie alebo pozeranie do diaľky už potrebovať nebudete. Multifokálna šošovka je do oka implantovaná natrvalo a odstráni rôzne veľkosti dioptrií.
 
Ambulantný zákrok
PRELEX je zákrok, ktorý trvá asi 15 minút a vykonáva sa ambulantne. Pacient nepotrebuje žiadnu anestézu, pretože ide o úplne bezbolestnú výmenu. Pred zákrokom sa oko znecitliví kvapkami a pacient na oko vidí normálne už na druhý deň po operácii. Zákrok sa vykonáva naraz vždy len na jednom oku, druhé príde na rad približne po 7 dňoch.

brýle
 
PRELEX ako prevencia
Táto metóda je v podstate aj preventívnym liečebným zákrokom, po ktorom sa u pacientov znižuje riziko vzniku zeleného zákalu a takmer úplne sa odstráni vznik sivého zákalu. PRELEX lekári odporúčajú hlavne pacientom, ktorým strpčuje život množstvo dioptrií v kombinácii so záťažou zeleným a sivým zákalom v rodine.

zařezení
 
Očná klinika NeoVízia
Tieto medicínske služby ponúkajú na klinike NeoVízia. Klinika je zárukou, že pacient dostane len kvalitné vnútroočné šošovky vyrobené z kvalitných materiálov, ktorý sa postará o dlhodobú stabilitu šošovky v oku a tiež zaistí jej priezračnosť, ktorá sa podpíše pod ostré a jasné videnie okolitého sveta. Používajú len šošovky schválené Európskou úniou aj kontrolným úradom pre potraviny a lieky spojených štátov (FDA), ktoré vyrába americká firma Alcon.