Zaujímavé fakty o stránke Google

 1. Spoločnosť Google založili Larry Page a Sergey Brin, počas ich PhD štúdia na Standfordskej univerzite v Amerike v roku 1998.
 2. Názov "Google" je odvodený z matematického pojmu "googol", ktorý predstavuje číslo  1 so 100 nulami.
 3. Spoluzakladatelia Larry Page a Sergey Brin pôvodne nazvali spoločnosť Google "Backrub"

google

 1. Ako súčasť svojej ekologickej iniciatívy si spoločnosť Google pravidelne požičiava kozy na kosenie trávnikov okolo svojho sídla.
 2. Spoločnosť využíva na prijímanie nových zamestnancov nástroj foo.bar ktorý sleduje ich vyhľadávanie na internete a na základe neho si ich vyberá. Napríklad ak cez Google hľadáte programovací softvér Python, môžu vás osloviť s pracovnou ponukou.
 3. Súkromné lietadlá zakladateľov Larryho a Sergeyho majú pristávacie dráhy v NASA, kde nemôžu pristáť žiadne iné lietadlá
 4. Ak omylom naťukáte www.gooogle.com, www.gogle.com a www.googlr.com dostanete sa aj tak na Google pretože vlastní tieto nesprávne napísané varianty svojho mena.
 5. Zamestnanci spoločnosti získavajú v USA dávky v prípade úmrtia, ktoré zaručujú, že pozostalý partner získa každoročne 50% platu zosnulého na nasledujúcich desať rokov.
 6. Žiadna časť kancelárie spoločnosti nesmie byť vzdialená viac ako 150 stôp od nejakého druhu potravín.

navigace

 1. Ešte v roku 1999 chceli spoluzakladatelia predať svoju spoločnosť firme Excite za 1 milión dolárov avšak generálny riaditeľ spoločnosti Excite túto ponuku zamietol. Spoločnosť má teraz hodnotu viac ako 300 miliárd dolárov, takže riaditeľ Excite už asi zhodnotil ako zle urobil keď vtedy Google nekúpil.
 2. Spoločnosť pridala Klingon ako možnosť jazykového rozhrania v roku 2002.
 3. Google Street View má okolo 28 miliónov kilometrov fotografovaných ciest.
 4. Keďže sa zamestnanci nazývajú zamestnanci spoločnosti Google, noví zamestnanci sa nazývajú nooglers.