Lacný a najdrahší…koľko stoja nové matrace?

Cena matracov segum.sk môže byť rôzna. Matrac si kúpite aj za stovku, dokonca niekedy aj menej, no aj za tisícku a viac. Chcete si urobiť aspoň malý prehľad v cenách? Nech sa páči, čítajte ďalej, robte si prehľad a v predajni alebo pri kúpe cez internet, budete o čosi múdrejší.

Veľká posteľ s úzkym matracom

Matrace na mieru

Začneme trošku menej klasickou kategóriou matracov, no keďže dnes sú veci, ktoré sú iné a netradičné, v kurze, aj matrace na mieru si nachádzajú stále väčšiu a väčšiu intenzitu. O cene matraca na mieru rozhoduje veľkosť a samozrejme jeho výplň. Taktiež však materiál, ktorý je použitý na jeho poťah. Hovoriť o približných cenách v tomto prípade skutočne nemá zmysel. Matrac na mieru si musíte najprv vyskladať, objednať a cenu zistíte až potom, a to aj len tú orientačnú.

Žena spí pokojne v posteli

Približné ceny jednotlivých druhov matracov

  • Pružinový matrac pre jednu osobu:od stoosemdesiat eur do štyristo eur
  • Taštičkový matrac pre jednu osobu: od dvestopäťdesiat eur do päťsto eur
  • Penový matrac pre jednu osobu – klasická polyuretánovápena : od sto eur do tristo eur
  • Penový matrac pre jednu osobu – studená pena:od štyristo eur do osemsto eur
  • Penový matrac pre jednu osobu – pamäťová pena:od dvestopäťdesiat eur do šesťsto eur
  • Kokosová doska – matrac pre jednu osobu:od sedemdesiat do tristo eur
  • Prírodný latex/ kaučuk – matrac pre jednu osobu: V tomto smere sú ceny matracov veľmi odlišné. Môžu stáž dvesto, no aj osemsto eur. Všetko závisí hlavne od toho, ako čistý kaučuk je na výrobu matraca použitý.

Posteľ s dreveným čelom v historicky zariadenej spálni

Pri manželských posteliach, teda pri dvojmatracoch, si cenu nerátajte dvakrát, ale väčšinou jeden a pol krát, alebo jeden celých sedemdesiatpäť krát. Berte to však ako naozaj orientačné sumy, pretože ceny závisia ako od konkrétneho výrobcu, tak od konkrétnej predajne a matraca. Skutočne luxusné kúsky, môžu stáť pokojne aj viac ako dvetisíc eur, dokonca ešte viac.