Nové trendy pre vaše sedacie súpravy

Materiál
Kožené sedačky jednoducho nikdy nevyjdú z módy. Ak sa dokonca rozhodnete pre výber nejakého retro modelu, chytili ste tú správnu trendy vlnu. Sedacie súpravy vyrobené z kožených materiálov pôsobia masívnejšie, preto sú vhodnejšie do väčších priestorov. Farebne sú obľúbené svetlé alebo naopak čierne odtiene. Farieb sa nemusíte báť, v dnešnej dobe sú moderné aj rôzne odtiene všetkých farieb. Výber je už len na vás.

pohovka

V prípade látkových sedačiek zohráva kľúčovú rolu ich farebné prevedenie. Aktuálne sú hlavným trendom svetlé sedačky – čisto biele alebo v jemných odtieňoch hnedej a sivej. Ich hlavnou výhodou je svetelnosť, ktorú do interiéru vnášajú. Vhodne zvolená sedačka v svetlých odtieňov dokáže miestnosť skutočne presvetliť a opticky rozšíriť. Samotná však môže pôsobiť fádne, preto je vhodné skombinovať ju s doplnkami v kontrastných farbách.

Momentálne v oblasti trendov dominuje praktickosť. Vyhľadávané sú preto sedačky vyrábané z materiálov nenáročných na údržbu. Praktickým riešením sú sedacie súpravy s vyzliekacími poťahmi, ktoré možno pri nízkych teplotách oprať aj v práčke. Novinkou v oblasti materiálov sú sedačky steflónovou povrchovou úpravou. Špeciálne upravené vlákna zabraňujú vzniku nečistôt – všetka špina totiž zostáva na povrchu.

gauč

Tvary
Dizajn sedačiek prešiel výraznejšími zmenami. V súčasnosti dominujú sedačky s väčšou hĺbkou sedenia a menším operadlom. Čo sa týka tvarov, za moderné sú považované sedačky s hranatými líniami. Obľúbenou vychytávkou sú sedačky stojace na nožičkách. Medzi vyhľadávané trendy patria masívne sedacie súpravy. Ak však nie ste vlastníkom veľkej obývačky, je ťažké tento trend nasledovať. Klasické rovné sedačky sú vhodné do akéhokoľvek priestoru, na zváženie však je, či vám bude postačovať počet miest na sedenie.

sedačka

Nezvyčajné doplnky pre vaše sedačky
Osvetlenie sa používa na oživenie a ozvláštnená rôznych častí interiéru. Dnes už nie sú výnimkou ani sedačky. Takéto LED svetielka sa zvyčajne umiestňujú na spodnú alebo bočnú časť sedacej súpravy. Ak patríte medzi ľudí, ktorí sa rozhodne neboja do svojho príbytku zakomponovať niečo nevšedné – LED osvetlenie na sedačke môže byť tým správnym tipom pre vás.

Nové trendy pre vaše sedacie súpravy
Ohodnoťte příspěvek