Sex a zdravie bez seba nemôžu existovať… Ste zdraví?

Môžete mať peniaze, majetky, sexy ženu, dokonalého muža, zdravé deti, no ak vám bude chýbať TÁ zázračná vec, jednoducho to nebude to pravé orechové. Hovoríme o vašom sexuálnom živote.

Žena v erotickej bielizni ležiaca v posteli

Poučka o šťastí existuje – vzťahuje sa aj na váš sexuálny život

Keďže my ľudia veľmi radi veci pomenúvame slovami, tak sme vymysleli aj poučku o šťastí. Tá znie približne takto: Šťastie je stav blaha, povznesenosti, stav plnosti a bytia. Je to vnútorné rozpoloženie, pri ktorom si človek uvedomuje sám seba, je zmierený a spokojný so svojim životom a všetkým i všetkými okolo seba“. Asi sa i vám zdá takéto vysvetlenie šťastia trochu krkolomné. Takto ho ale vnímajú psychológovia.

Poučky nám však predsa len, v niektorých prípadoch, vedia veci trošku objasniť. Ak si vyššie spomenutú vetu prečítate naozaj pomaly a pozorne, zistíte že to v podstate nie je až tak náročné. Aby ste boli vo svojom živote šťastní a spokojní, musíte sa jednoducho z vecí radovať. No a medzi tieto „veci“ nepochybne patrí aj váš milostný život.

Žena s kyticou kvetou sediaca na posteli

Sex a zdravie idú ruka v ruke

Tak a teraz poďme od polemizovania k reálnym veciam. Jednou z nich je nepochybne naše fyzické zdravie. Mnohí ľudia sú presvedčení, že v tomto smere rozhoduje len imunita, genetika, užívanie liekov, pohyb, poprípade zdravá strava a iné „reálne“ veci. Vedeli ste však o tom, že na vaše fyzické zdravie vplýva aj váš sexuálny život? Ak s ním nie ste spokojní, pokúste sa to čím skôr napraviť. Pomôžu vám aj tabletky na erekciu, napríklad tabletky Levitra Lacné generiká, ktoré majú podobné účinky ako známejšia Viagra. Zaplatíte za nich však omnoho menej, no efekt bude rovnaký.

Áno, je pravda že sexuálne uspokojenie nie je merateľné žiadnymi prístrojmi. V skutočnosti však tento pojem nie je až tak abstraktný. Zdravý sexuálny život ide ruka v ruke s fyzickým a duševným zdravým.